Choď na obsah Choď na menu
 


Idem si kúpiť psíka mami!

21. 1. 2009

Obrázok

 

 

 

Výber psa
Prosím zamyslite sa pred kúpou psa nad týmto článkom.Ďakujem

Pes bude svojmu pánovi stále verným a oddaným spoločníkom a priateľom,ktorý po celý čas svojho života stojí po jeho boku, a rozhodne si zaslúži jeho pozornosť.
Keď chcete so svojím psom nadviazať láskyplný vzťah, mali by ste vedieť, akú starostlivosť potrebuje.Človek by mal pre kúpou  psa porovnať svoj vlastný štýl života s fyzickými vlastnosťami,temperamentom a požiadavkami  plemena.Najdoležitejšia otázka,ktorú by si mal položiť každý pri výbere psa je: Dokážem na seba prevziať citové záväzky? Ak je vaša odpoveď kladná možte sa zaoberať otázkami kúpy ako je vek,veˇůlkosť,plemeno,pohlavie psa a zvážiť medzi krížencom alebo čisto krvným psom.
Pes nie je hračka ani predmet!Pes je zviera s citmi,ktoré ho viažu predovšetkým k človeku a može preto aj trpieť!Je nehorázne a neľudské,keď človek nechá trpieť zverené zviera,ktoré mu plne doveruje a je mu oddané,priam pripravené za svojho pána položiť život!
Pri výbere plemena sa treba zaujímať nie len o vonkajšie a estetické kritériá.Mali by sme porozmýšľať,aký sposob života možeme zvieraťu ponúknuť a aké správanie od neho očakávame.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

viki

(vikinocka, 3. 4. 2009 14:34)

ahoj paci sa mi tvoja stranka a vidit ze ti tiez vadia pokusi na zvieratach aj mne kukni sa na moju stranku plissa www.vikuska.estranky.sk